Televize a kamerové systémy

Zde je stručný popis dostupných možností, které jsem schopen realizovat. Od antény až po naladění přijímače.

Pozemní vysílání DVB-T2

Nejlevnější způsob příjmu digitálního televizního vysílání. Divák si musí pořídit jen zařízení pro příjem digitálního signálu – set-top-box. Novější televizory mají již vestavěný přijímač. Po naladění může divák sledovat veškeré dostupné programy zdarma.

Příjem přes satelit DVB-S

Satelitní vysílání je podmíněno poměrně vysokou investicí do technického vybavení. Divák si musí pořídit, většinou prostřednictvím specializované firmy, satelitní parabolickou anténu a speciální přijímač připojený k televizoru. Dostupné jsou stovky programů v různých jazycích, vysílané prostřednictvím několika družic. Za pravidelný poplatek u satelitních operátorů pak divák dostane přístup – dekódovací kartu – k dalším placeným programům.

Příjem přes kabelovu televizi DVB-C

Divák uzavírá smlouvu s operátorem kabelového vysílání a dostává se tak vlastně do jeho „péče“. Změnu technologie řídí operátor a měl by na to diváka – svého klienta – předem připravit a případně i vybavit.

Příjem přes internet IPTV

Služba IPTV je nejnovějším druhem televizního vysílání. Často se dodává s internetovým připojením např. přes pevnou linku nebo optický kabel. Novější televizory mají již vestavěný přijímač a po nastavení může divák sledovat veškeré dostupné programy.

Kamerové systémy CCTV

Kamery se záznamem pro ostrahu objektu. Kamera má vysokou kvalitu obrazu. Kamera má rovněž IR senzory pro noční záznam. Kameru lze umístit na stojan nebo zavěsit pomocí přiloženého držáku na stěnu. Kamery je také vybavená pohybovým čidlem. Čidlo lze aktivovat i vypínat na dálku pomocí telefonu nebo tabletu. Je-li pohybové čidlo aktivované a zachytí-li jakýkoliv pohyb ve svém okolí, okamžitě spustí ALARM na Vašem telefonu či tabletu a zároveň odešle do Vašeho telefonu fotografii sledovaného místa. Vy pak můžete na dálku pomocí kamery ověřit, zda se ve Vašem objektu pohybují nežádoucí osoby, nebo zda se jedná pouze o planý poplach (například pohyb dveří nebo záclony způsobený průvanem, pohyb hmyzu v blízkosti kamery, apod.). Instalovaná aplikace na Vašem telefonu nebo tabletu umožňuje sledování až 4 kamer najednou. Aplikaci je možné instalovat do více zařízení najednou, případně umožnit přístup více uživatelům. Některé kamery mají i slot pro paměťové SD karty, které umožňují nepřetržité nahrávat videozáznam.